Ścieżki rowerowe

Zapraszamy do skorzystania z naszych ścieżek pieszo-rowerowych. Zachęcamy. aby korzystać z nich bezpiecznie, a dodatkowo dbać o zdrowie i ekologię. W tym celu przygotowaliśmy cykl filmów promocyjno-edukacyjnych. Zawiera on porady trenera personalnego nagrane no drugim etapie ścieżki na starym nasypie kolejowym Osów Trzebicz.


Odcinek 1 – Rozgrzewka


Odcinek 2 – Trening Interwałowy


Odcinek 3 – Przystanek


Odcinek 4 – Na zakończenie


Spójrzcie także na inne propozycję tras do rekreacyjnego pokonania.


Ścieżka zielona

Przebiega od siedziby Nadleśnictwa Smolarz w kierunku Rezerwatu przyrody Jezioro Łubówko, tworząc pętlę przebiegającą przez malownicze tereny Puszczy Drawskiej. Na terenie Leśnictwa Czarny Las, rozwidla się w kierunku drogi wojewódzkiej nr 160 i dalej do miejscowości Górzyska, potem w kierunku Łęgowa i drogi wojewódzkiej nr 156. Długość - 22 km. Obecna nawierzchnia drogi /trasy rowerowej - większa część to droga leśna, asfalt na odcinku 5 km.

Ścieżka zielona


Ścieżka niebieska

Przebiega od siedziby Nadleśnictwa Smolarz w kierunku północnej części Jeziora Łubowo, dalej w kierunku miejscowości Drawiny. Zahacza także o poniemieckie Jazy. Długość - 33 km. Obecna nawierzchnia drogi /trasy rowerowej - większa część to droga leśna, asfalt na odcinku około 6 km.

Ścieżka zielona


Ścieżka żółta

Przebiega w większości przez teren Puszczy Drawskiej. Pozwala odwiedzić miejscowości Przeborowo, Drawiny, Stare Bielice i na koniec w „Nowe Drezdenko”. Długość - 37,5 km. Obecna nawierzchnia drogi /trasy rowerowej - większa część to droga leśna, asfalt na odcinku 17 km.

Ścieżka zielona


Ścieżka pomarańczowa

Od Pałacu w Mierzęcinie, przez miejscowości Słonowo, Zagórze, Kosinek, Sarbinowo, Podlesiec, kończąc na Pałacu w Mierzęcinie. Długość - 24 km. Obecna nawierzchnia drogi /trasy rowerowej - większa część to droga leśna, asfalt na odcinku 6 km.

Ścieżka zielona


Ścieżka rowerowa Drezdenko-Goszczanowo

Utwardzone ścieżki rowerowe Drezdenko-Goszczanowo

Ścieżka Drezdenko-Goszczanowo


Ścieżki rowerowe Nadleśnictwo Karwin

Utwardzone ścieżki rowerowe w Nadleśnictwie Karwin

Ścieżki Nadleśnictwo Karwin


Ścieżki rowerowe Nadleśnictwo Smolarz

Utwardzone ścieżki rowerowe w Nadleśnictwie Smolarz

Ścieżki Nadleśnictwo Karwin